Programa 2012

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

Programa 2012 - Programa

Descaregar el programa en PDF

Programa
Lugar Hora Acto
 
Divendres 23 de març
La Llotja 20.30 ACTE D'INAUGURACIÓ DE LA MOSTRA
+ UN AMOR (ARG) (LLARG) (SO)
 
Dissabte 24 de març
CaixaForum Lleida 10.00 LOS ALBAÑILES (MÈX) (LLARG) (CML)
12.00 VOCES EN IMÁGENES (ESP) (DOC) (SESP)
16.00 JUAN Y LA BORREGA (MÈX) (CURT) (SO) +
PESCADOR (EQU/COL) (LLARG) (SO)
18.00 HEMISFERIO (ESP) (CURT) (SO) +
EL RUMOR DE LAS PIEDRAS (VEN) (LLARG) (SO)
20.00 THEY SAY (ESP) (VOSE) (CURT) (SO) +
03:34 TERREMOTO EN CHILE (XIL) (LLARG) (SO)
22.00 LUMINARIS (ARG) (CURT) (SO) +
DÍAS DE GRACIA (MÈX/FRA/EEUU) (LLARG) (SO)
 
Diumenge 25 de març
CaixaForum Lleida 10.00 SANTA (MÈX) (LLARG) (CML)
12.00 LA BODA DE RITA (ESP) (DOC) (SESP)
16.00 FLEJOS Y REFLEJOS (ESP) (CURT) (SO) +
JUAN Y EVA (ARG) (LLARG) (SO)
18.00 LOS MUNDOS DE MATILDA (ESP) (CURT) (SESP) +
VERDADES VERDADERAS, LA VIDA DE ESTELA (ARG) (LLARG) (SO)
20.00 DIRTY FRIDAY (ESP) (CURT) (SO) +
EL ESTUDIANTE (ARG) (LLARG) (SO)
22.00 A FÁBRICA (BRA) (VOSE) (CURT) (SO) +
REUS (URU/BRA) (LLARG) (SO)
 
Dilluns 26 de març
CaixaForum Lleida 15.30 EL LINCE PERDIDO (ESP) (LLARG) (MINF)
17.15 EL ANALFABETO (MÈX) (LLARG) (CANT)
19.30 TIERRA SUBLEVADA I: ORO IMPURO (ARG/VEN) (DOC) (SESP)
21.30 TIERRA SUBLEVADA II: ORO NEGRO (ARG/VEN) (DOC) (SESP)
Funatic – 1 20.00 TATA CEDRÓN, EL REGRESO DE JUANCITO CAMINADOR (ARG/ESP) (DOC) (SO)
22.00 LOS CRÍMENES (ARG) (CURT) (SO) +
ENTRE LA NOCHE Y EL DÍA (MÈX) (LLARG) (SO)
Funatic – 2 20.00 TREN PARAGUAY (PAR/ARG) (DOC) (SO)
22.00 L (BRA) (VOSE) (CURT) (SO) +
EL CAMPO (ARG/ITÀ/FRA) (LLARG) (SO)
Funatic – 3 20.00 EL CIELO ABIERTO (MÈX) (DOC) (SESP)
22.00 NAZIÓN (ARG) (DOC) (SO)
 
Dimarts 27 de març
CaixaForum Lleida 10.00 EL LINCE PERDIDO (ESP) (LLARG) (MINF)
12.00 PEDRO PÁRAMO (MÈX) (LLARG) (CML)
16.30 AHÍ ESTÁ EL DETALLE (MÈX) (LLARG) (CANT)
19.30 LA MALETA MEXICANA (MÈX/ESP) (VOSE) (DOC) (SESP)
21.30 ESPERÁNDOLA (HON) (CURT) (SO) +
EU RECEBERIA AS PIORES NOTÍCIAS DOS SEUS LINDOS LÁBIOS (BRA) (VOSE) (LLARG) (SO)
Funatic – 1 20.00 HEMISFERIO (ESP) (CURT) (SO) +
EL RUMOR DE LAS PIEDRAS (VEN) (LLARG) (SO)
22.00 FLEJOS Y REFLEJOS (ESP) (CURT) (SO) +
JUAN Y EVA (ARG) (LLARG) (SO)
Funatic – 2 20.00 75 HABITANTES, 20 CASAS, 300 VACAS (ARG) (DOC) (SO)
22.00 DIRTY FRIDAY (ESP) (CURT) (SO) +
EL ESTUDIANTE (ARG) (LLARG) (SO)
Funatic – 3 20.00 ABUELOS (EQU/XIL) (DOC) (SO)
22.00 LA MUERTE DE PINOCHET (XIL) (DOC) (SO)
Cafè Teatre de l'Escorxador 21.30 MOSTRA DE CURTMETRATGES PER LA IDENTITAT CATALUNYA 2011
 
Dimecres 28 de març
CaixaForum Lleida 10.00 EL LINCE PERDIDO (ESP)(LLARG)(MINF)
12.00 LA MINA DEL DIABLO (EEUU/ALE) (DOC)(CJOV)
16.30 EL PADRECITO (MÈX)(LLARG)(CANT)
19.30 LA ESPIRAL (FRA/XIL) (VOSE) (DOC) (SESP)
21.30 LOS CRÍMENES (ARG) (CURT) (SO) +
ENTRE LA NOCHE Y EL DÍA (MÈX) (LLARG) (SO)
Funatic – 1 20.00 LOS TELEFÉRICOS (ARG) (CURT) (SO) +
UN AMOR (ARG) (LLARG) (SO)
22.00 JUAN Y LA BORREGA (MÈX) (CURT) (SO) +
PESCADOR (EQU/COL) (LLARG) (SO)
Funatic – 2 20.00 EL CIELO ABIERTO (MÈX) (DOC) (SESP)
22.00 ESPERÁNDOLA (HON) (CURT) (SO) +
EU RECEBERIA AS PIORES NOTÍCIAS DOS SEUS LINDOS LÁBIOS (BRA) (VOSE) (LLARG) (SO)
Funatic – 3 20.00 LA CARACAS (ARG) (DOC) (SO)
22.00 EL LUGAR MÁS PEQUEÑO (MÈX) (DOC) (SO)
 
Dijous 29 de març
CaixaForum Lleida 10.00 EL LINCE PERDIDO (ESP) (LLARG) (MINF)
12.00 LA ROSA BLANCA (MÈX) (LLARG) (CML)
16.30 SU EXCELENCIA (MÈX) (LLARG) (CANT)
19.30 FOTOS DE FAMILIA (ARG) (DOC) (SESP)
21.30 L (BRA) (VOSE) (CURT) (SO) +
EL CAMPO (ARG/ITÀ/FRA) (LLARG) (SO)
Funatic – 1 20.00 THEY SAY (ESP) (VOSE) (CURT) (SO) +
03:34 TERREMOTO EN CHILE (XIL) (LLARG) (SO)
22.00 LOS TELEFÉRICOS (ARG) (CURT) (SO) +
VERDADES VERDADERAS, LA VIDA DE ESTELA (ARG) (LLARG) (SO)
Funatic – 2 20.00 A FÁBRICA (BRA) (VOSE) (CURT) (SO) +
REUS (URU/BRA) (LLARG) (SO)
22.00 LUMINARIS (ARG) (CURT) (SO) +
DÍAS DE GRACIA (MÈX/FRA/EEUU) (LLARG) (SO)
Funatic – 3 20.00 AMATEUR (ARG) (DOC) (SO)
22.00 EL CASAMIENTO (URU/ARG) (DOC) (SO)
Cafè Teatre de l'Escorxador 21.30 FESTIVAL DE PUBLICITAT "EL SOL" 2011
 
Divendres 30 de març
CaixaForum Lleida 10.00 EL LINCE PERDIDO (ESP) (LLARG) (MINF)
12.00 DOÑA BÁRBARA (MÈX) (LLARG) (CML)
La Llotja 20.30 ACTE DE CLOENDA DE LA MOSTRA +
DOCUMENTAL "JORDI DAUDER, LA REVOLUCIÓ PENDENT" (ESP) (DOC)
 
Dissabte 31 de març
CaixaForum Lleida 16.00 PROJECCIÓ D'UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES
18.00 PROJECCIÓ D'UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES
20.00 PROJECCIÓ D'UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES
22.00 PROJECCIÓ D'UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES

Exposiciones

SALA MONTSUAR DEL L'IEI (INSTITUT D'ESTUDIS ILERDENCS) – EXPOSICIÓ "CIUDAD DE MÉXICO 1966 – 1967" De Carles Fontserè (del 15 de març al 8 d'abril)

CAIXAFORUM LLEIDA – EXPOSICIÓ "UN MÓN FLOTANT" Fotografies de Jacques Henri Lartigue (1894-1986) (del 14 de desembre al 9 d'abril)

Activitats paral·leles

12.00 – "Diumenges a Tot Ritme" de l'escola l'Intèrpret. (al Cafè del Teatre) Música Jazztinoamericana.

LLEGENDA

  • LLARG Llargmetratge
  • DOC Documental
  • CURT Curtmetratge
  • SO Secció Oficial a Concurs
  • CML Cinema Mexicà i Literatura
  • CANT Cantinflas
  • MINF Matinals Infantils
  • CJOV Cinema per a Joves
  • SESP Sessions Especials
  • VOSE Versió Original Subtitulada a l'Espanyol

Venda d'entrades dels Llargmetratges de la Secció Oficial a CaixaForum Lleida:

Les 24h a través de ServiCaixa i en horari d'atenció al públic al mateix CaixaForum Lleida.

  • Entrada normal: 3 €
  • Entrada gratuïta tot presentant el carnet de l'EOI i entrada amb descompte als membres del Club TresC (2 €)
  • Venda d'entrades per a les sessions al Funatic, a la taquilla del mateix complex. Preu: 3 €
  • Vendra d'entrades per inauguració i cloenda: del 17 al 30 de març a la taquilla de la Llotja. Preu: 5 €

Aquest programa pot sofrir canvis de darrera hora, sempre per causes de força major.

Tornar amunt