Programa Mostra 2010

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

Programa 2011 - Programa

Programa de la 16ena Mostra de Cinema Llatinoamericà de Catalunya (PDF 1.400KB)

Programa

divendres 9 d’abril
Espai Event
LA LLOTJA 20.30 ACTE D’INAUGURACIÓ DE LA MOSTRA + EL ESTUDIANTE (MÈX) (LLARG)
dissabte 10 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

12.00 LA SOLDADERA (MÈX) (LLARG) (REV)

16.00 KARAI NORTE (PAR) (CURT) (SO) (VOSE) + ESPIRAL (MÈX) (LLARG) (SO)

18.00 EL HOMBRE MUERTO (URU) (CURT) (SO) + DAWSON, ISLA 10 (XIL) (LLARG) (SO)

20.00 UYUNI (ESP/EEUU) (CURT) (SO) (VOSE) + LA MOSCA EN LA CENIZA (ARG) (LLARG) (SO)

22.00 SESSIÓ ESPECIAL: EL ESTUDIANTE (MÈX) (LLARG)

diumenge 11 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

12.00 REED, MÉXICO INSURGENTE (MÈX) (LLARG) (REV)

16.00 MARINA, LA ESPOSA DEL PESCADOR (COL) (CURT) (SO) + ANITA (ARG) (LLARG) (SO)

18.00 JAULAS (MÈX) (CURT) (SO) + EL HOMBRE DE AL LADO (ARG) (LLARG) (SO) 20.00 SESSIÓ ESPECIAL: EL DISCÍPULO (ESP) (LLARG)

20.00 SESSIÓ ESPECIAL: EL DISCÍPULO (ESP) (LLARG)

22.00 MI AMIGO INVISIBLE (ESP) (CURT) (SO) + LA NANA (XIL) (LLARG) (SO)

dilluns 12 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

10.00 LA FLOR MÁS GRANDE DEL MUNDO (ESP) (CURT) + LOS PEQUES: CRÓNICAS DE POR AQUÍ NOMÁS (ARG) (LLARG) (MINF)

11.30 LOS HEREDEROS (MÈX) (DOC) (CJOV)

16.00 EL GALLO DE ORO (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

18.00 RÍO ESCONDIDO (MÈX) (LLARG) (PCMÈX) 20.00 SESSIÓ ESPECIAL: DESTINO (ESP) (CURT)

20.00 SESSIÓ ESPECIAL: DESTINO (ESP) (CURT) + MALAMUERTE (ESP) (LLARG)

22.00 LOS LOBOS DE WASHINGTON (ESP) (LLARG) (EALT)

FUNATIC 1

18.00 RESSACA (BRA) (CURT) (SO) (VOSE) + ANDRÉS NO QUIERE DORMIR LA SIESTA (ARG) (LLARG) (SO)

20.00 KARAI NORTE (PAR) (CURT) (SO) (VOSE) + ESPIRAL (MÈX) (LLARG) (SO)

22.00 UYUNI (ESP/EEUU) (CURT) (SO) (VOSE) + LA MOSCA EN LA CENIZA (ARG) (LLARG) (SO)

FUNATIC 2

16.00 EL COMPADRE MENDOZA (MÈX) (LLARG) (REV)

18.00 MARTÍN FIERRO (ARG) (LLARG) (A200)

20.00 LEO (ESP) (LLARG) (IBOLL)

22.00 DÍAS DE FÚTBOL (ESP) (LLARG) (EALT)

FUNATIC 3

18.00 HAROLDO CONTI. HOMO VIATOR (ARG) (DOC) (SO)

20.00 LA CARTA (MÈX) (DOC) (SO)

22.00 HUELLAS Y MEMORIA DE JORGE PRELORÁN (ARG) (DOC) (SO)

dimarts 13 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

10.00 LA FLOR MÁS GRANDE DEL MUNDO (ESP) (CURT) + LOS PEQUES: CRÓNICAS DE POR AQUÍ NOMÁS (ARG) (LLARG) (MINF)

11.30 LOS HEREDEROS (MÈX) (DOC) (CJOV)

16.00 RAÍCES (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

18.00 TIBURONEROS (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

20.00 METRÓPOLIS FERRY (ESP) (CURT) (SO) + NORTEADO (MÈX/ESP) (LLARG) (SO)

22.00 RESSACA (BRA) (CURT) (SO) (VOSE) + SALVE GERAL (BRA) (LLARG) (SO) (VOSE)

FUNATIC 1

18.00 MARINA, LA ESPOSA DEL PESCADOR (COL) (CURT) (SO) + ANITA (ARG) (LLARG) (SO)

20.00 SESSIÓ ESPECIAL: DESTINO (ESP) (CURT) + MALAMUERTE (ESP) (LLARG)

22.00 ÁNGELES SIN CIELO (ESP) (CURT) (SO) + BACKYARD. EL TRASPATIO (MÈX) (LLARG) (SO)

FUNATIC 2

16.00 ENAMORADA (MÈX) (LLARG) (REV)

18.00 QUEBRACHO (ARG) (LLARG) (A200)

20.00 TIERRA Y LIBERTAD (ANGL) (LLARG) (IBOLL)

22.00 EL OTRO LADO DE LA CAMA (ESP) (LLARG) (EALT)

FUNATIC 3

18.00 MI VIDA CON CARLOS (XIL/ESP) (DOC) (SO)

20.00 QUÉ CULPA TIENE EL TOMATE... (VARIS) (DOC) (SO)

22.00 LA PÉRDIDA (ARG) (DOC) (SO)

dimecres 14 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

11.30 LA FLOR MÁS GRANDE DEL MUNDO (ESP) (CURT) + LOS PEQUES: CRÓNICAS DE POR AQUÍ NOMÁS (ARG) (LLARG) (MINF)

16.00 SENSUALIDAD (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

18.00 EL LUGAR SIN LÍMITES (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

20.00 FRIDA, NATURALEZA VIVA (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

22.00 40 GRADOS A LA SOMBRA (MÈX) (CURT) (SO) + ANDRÉS NO QUIERE DORMIR LA SIESTA (ARG) (LLARG) (SO)

FUNATIC 1

18.00 MI AMIGO INVISIBLE (ESP) (CURT) (SO) + LA NANA (XIL) (LLARG) (SO)

20.00 5 RECUERDOS (MÈX/ESP) (CURT) (SO) + EL VUELCO DEL CANGREJO (COL/FRA) (LLARG) (SO)

22.00 JAULAS (MÈX) (CURT) (SO) + EL HOMBRE DE AL LADO (ARG) (LLARG) (SO)

FUNATIC 2

16.00 FLOR SILVESTRE (MÈX) (LLARG) (REV)

18.00 EVA PERÓN (ARG) (LLARG) (A200)

20.00 LA NOCHE DE LOS LÁPICES (ARG) (LLARG) (A200)

22.00 TE DOY MIS OJOS (ESP) (LLARG) (IBOLL)

FUNATIC 3

18.00 REFORMA 18 (MÈX) (DOC) (SO)

20.00 SONS OF CUBA (ANGL) (DOC) (SO)

22.00 EL ÚLTIMO APLAUSO (ARG/ALE/JAP) (DOC) (SO)

dijous 15 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

10.00 LA FLOR MÁS GRANDE DEL MUNDO (ESP) (CURT) + LOS PEQUES: CRÓNICAS DE POR AQUÍ NOMÁS (ARG) (LLARG) (MINF)

11.30 LOS HEREDEROS (MÈX) (DOC) (CJOV)

16.00 CANOA (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

18.00 EN ESTE PUEBLO NO HAY LADRONES (MÈX) (LLARG) (PCMÈX)

20.00 5 RECUERDOS (MÈX/ESP) (CURT) (SO) + EL VUELCO DEL CANGREJO (COL/FRA) (LLARG) (SO)

22.00 ÁNGELES SIN CIELO (ESP) (CURT) (SO) + BACKYARD. EL TRASPATIO (MÈX) (LLARG) (SO)

FUNATIC 1

18.00 40 GRADOS A LA SOMBRA (MÈX) (CURT) (SO) + SALVE GERAL (BRA) (LLARG) (SO) (VOSE)

20.00 EL HOMBRE MUERTO (URU) (CURT) (SO) + DAWSON, ISLA 10 (XIL) (LLARG) (SO)

22.00 METRÓPOLIS FERRY (ESP) (CURT) (SO) + NORTEADO (MÈX/ESP) (LLARG) (SO)

FUNATIC 2

16.00 VÁMONOS CON PANCHO VILLA (MÈX) (LLARG) (REV)

18.00 LA PATAGONIA REBELDE (ARG) (LLARG) (A200)

20.00 ILUMINADOS POR EL FUEGO (ARG) (LLARG) (A200)

22.00 EL SUR (ESP) (LLARG) (IBOLL)

FUNATIC 3

16.00 CUARTETO DE LA HABANA (ESP) (LLARG) (EALT)

18.00 LA CIUDAD DE LOS SIGNOS (ARG) (DOC) (SO)

20.00 EL AMBULANTE (ARG) (DOC) (SO)

22.00 CIDADÃO BOILESEN (BRA) (DOC) (SO) (VOSE)

CAFÈ TEATRE DE L’ESCORXADOR 21.30 FESTIVAL DE PUBLICITAT “EL SOL"
divendres 16 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

10.00 LA FLOR MÁS GRANDE DEL MUNDO (ESP) (CURT) + LOS PEQUES: CRÓNICAS DE POR AQUÍ NOMÁS (ARG) (LLARG) (MINF)

11.30 LOS HEREDEROS (MÈX) (DOC) (CJOV)

LA LLOTJA 20.30 ACTE DE CLOENDA DE LA MOSTRA + PEL·LÍCULA
dissabte 17 d’abril
Espai Event
CAIXAFORUM LLEIDA

6.00 PROJECCIÓ D’UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES

18.00 PROJECCIÓ D’UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES

20.00 PROJECCIÓ D’UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES

22.00 PROJECCIÓ D’UNA DE LES PEL·LÍCULES GUARDONADES

ACTIVITATS PARAL·LELES

IEI EXPOSICIÓ HORACIO ALTUNA

UDL CENTRE DE CULTURES TRANSFRONTERER EXPOSICIÓ GABRIEL FIGUEROA

TEATRE MUNICIPAL DE L’ESCORXADOR, SALA 2 dissabte 10 d’abril a les 19.30h APRÈS MOI, LE DÉLUGE. AMB JORDI DAUDER I VICKY PEÑA.

IMAC - SALA ALFRED PERENYA dimarts 13 d’abril a les 12.00h PRESENTACIÓ LLIBRE “VINT ANYS D’HISTÒRIA DEL CINEMA A CATALUNYA (1989-2009)” D’ÀNGEL COMAS.

 

LLEGENDA
LLARG Llargmetratge
DOC Documental
CURT Curtmetratge
SO Secció Oficial a Concurs
PCMÈX País convidat, Mèxic
IBOLL Premi d’honor de la Mostra a Icíar Bollaín
EALT Premi d’honor de la Mostra a Ernesto Alterio
REV Cinema i Revolució Mexicana
A200 Argentina 200 anys
MINF Matinals Infantils
CJOV

Cinema per a Joves

VOSE Versió original subtitulada a l’espanyol

Tornar amunt